Бібліотеки
RSS


Реклама


Російський культурний центр у Львові


21-04-2011, 15:16 от admin

Російський культурний центр у ЛьвовіРосійський культурний центр (РКЦ) розташований у Львові поблизу центру міста, на вулиці Короленка, 1-а. Він був першим російським культурним центром з відкритих на території СРСР і довгий час був єдиним на території України.
РКЦ був заснований при російською Пушкінському суспільстві, на прохання якого міська влада Львова в жовтні 1990 року виділили будинок кінотеатру ім. Короленка, який примикає до території російського православного храму.
У квітні 1994 в занедбаному будинку було відремонтовано перше приміщення, «малий зал». У квітні 1996 завершено ремонт великого, актового залу. Саме цю дату можна вважати початком роботи РКЦ, так як до цього приміщення були зовсім не придатні для проведення там якихось культурних або масових заходів. Ремонтом займалися члени Російського товариства ім. Пушкіна, які організовували для цього суботники. Кошти на проведення ремонту та оплату великих боргів за комунальні послуги надали місцеві підприємці, в основному Олександр Свистунов. Раніше місцем проведення концертів і зборів зазвичай виступав Обласний будинок офіцерів, а також театр ім. Заньковецької, Будинок культури залізничників (РОКС) та актовий зал школи № 35.
У січні 1997 року в «малому залі» відкрита бібліотека (тепер з фондом більше 8 тисяч книг), зібрана членами Російського товариства ім. Пушкіна.
Першим директором РКЦ став засновник Товариства ім. Пушкіна Сергій Сокуров. З липня 2005 директором РКЦ та головою Товариства ім. О. Пушкіна є Олег Петров.

Категорія: Бібліотеки, Споруди | Переглядів: 869 | Детальніше:

Бібліотека Стефаника


7-02-2011, 00:16 от admin

Бібліотека СтефаникаБудівля бібліотеки Стефаника була побудована в 1651-1677 як костел і монастир ордену кармеліток взутих. Костел було побудовано в стилі бароко, з овальним центральним нефом. Проект перебудови монастиря і костелу був складений для бібліотеки та музею Товариства Оссолінських, польського науково-освітнього товариства архітектором П. Нобіле, і змінено інженером Ю. Бемом. Будівництвом керували архітектори Ф. Бауман н 3. Зальцман (1827). Двоповерхова будівля складної конфігурації, вибудувано пропорційно і урівноважено, в плані асиметричне, двоповерхове; до нього примикає колишня церква (нині книгосховище). Центральний вхід виділено ризалітом з відкритою арочної галереєю на коринфських напівколонах на першому поверсі. Боковий фасад прикрашений коринфським портиком. Перед входом у 1971 році поставлено пам'ятник В. Стефанику роботи скульптора В. Сколоздри та архітектора М. Вензіловіча.

Категорія: Бібліотеки | Переглядів: 1312 | Детальніше: