Масиви міста
RSS


Реклама


Галицкий район Львова


28-04-2011, 15:21 от admin

Галицький район ЛьвоваГалицький район - один з районів Львівської міськради, що охоплює територію центральної частини міста Львова: середмістя, Цитадель, Софіївку (частково), Снопків (частково). Постійне населення на 1 серпня 2010 року - 58 367 чоловік.

Ленінський район був утворений 12 квітня 1951 при розукрупнення Сталінського, Червоноармійського та Залізничного районів. В кінці 1980-х Ленінський район був перейменований в Галицький район. У результаті адміністративної реформи 2002 року з Галицького району було виділено Галицький і Сихівський райони.

За оцінками географа Романа Лозинського в результаті реформи «підвищену питому вагу російського і в цілому російськомовного населення спостерігається саме в центральній частині Львова».

Основні вулиці: проспект Свободи, Шевченка, Дорошенко, Коперника, площа Ринок. У Галицькому районі зосереджена безліч адміністративних і культурних установ, архітектурних пам'яток. За своєю площею Галицький район - найменший серед усіх районів Львова і не межує з сільськими районами.

На території району знаходяться парки імені Івана Франка (парк Костюшка) і На валах.

Категорія: Масиви міста | Переглядів: 1635 | Детальніше:

Франківський район


19-04-2011, 15:27 от admin

Франківський район ЛьвоваФранківський район - один з районів Львівської міськради, що охоплює територію центральної та південної частини міста Львова: місцевості Новий Світ, Боднарівка (частково), Кульпарків та інші. Постійне населення на 1 серпня 2010 року - 146 416 чоловік.
 Утворений 15 квітня 1973 як Радянський район; нинішню назву отримав у 1990-і роки.
 
 
Найбільші вулиці: Бандери, Героїв Української повстанської армії, Кульпарківська, Антоновича, Чупринки, Коновальця, Наукова, Володимира Великого, Стрийська, Княгині Ольги.
 
 
На території району розташовані частина навчальних корпусів та гуртожитків Львівської політехніки, лісотехнічного інституту, ряду інших вищих навчальних закладів.
На території району знаходиться ряд парків: Стрийський парк, Студентський парк, Горіховий гай, парк «Боднарівка».

Категорія: Масиви міста, Про місто | Переглядів: 1501 | Детальніше:

Брюховичі


14-04-2011, 15:35 от admin

БрюховичіБрюховичі (пол. Brzuchowice) - селище міського типу у складі території, підпорядкованої Львівській міській раді у Шевченківському районі Львова, розташоване в 7 км на північний захід від Львова. Курортно-рекреаційна місцевість.

Брюховичі розташовані на природному вододільному горбистому кряжі, частині Розточчя, що тягнеться від Львова до Белгорая в Польщі. Селище межує з природоохоронним заповідником «Розточчя». 

Брюховичі вже з 1889 року почали розвиватися як рекреаційна зона Львова, селище було включено до офіційного списку кліматичних курортів. У 1996 за постановою уряду України статус курортно-рекреаційної місцевості був підтверджений

Селище складається з трьох зон:
  
- Південній - забудовані селищні території;
  -
Північній - зона санаторно-рекреаційних закладів;
  -
Східній - зона рекреаційних територій та селищної центру.

Категорія: Масиви міста, Околиці Львова | Переглядів: 1373 | Детальніше:

Шевченківський район


12-04-2011, 15:29 от admin

Шевченківський районШевченківський район - один з районів Львівської міськради, що охоплює територію центральної та південної частини міста Львова: місцевості Голоско, Замарстинів, Збоїща, Рясне, Клепарів (частково), Підзамче і селище міського типу Брюховичі.


Постійне населення на 1 серпня 2010 року - 143 562 чоловік.

 

Основні вулиці: проспект Чорновола, Мазепи, Богдана Хмельницького, вулиця Куліша.

Категорія: Масиви міста, Про місто | Переглядів: 2320 | Детальніше:

Винники


6-04-2011, 15:33 от admin

ВинникиВинники - місто, що знаходиться в підпорядкуванні Львівської міської ради, входить до складу Личаківського району міста Львова. Розташований в 4 км на схід від Львова.

Рік заснування 1292. Місто було засноване як селище виноградарів. Отримав Магдебурзьке право. Щорічно невеличке провінційне місто, поставляв до княжого столу 50-100 бочок вина і величезну кількість винограду.

У 1737 році Маріанна Потоцька, дружина люблінського воєводи, заснувала костел, збудований у стилі бароко.

У кінці XVIII століття життя міста змінилася: місто стало великим виробником тютюнової продукції. Так тривало понад 200 років. Винники «на тютюні» зросли, розбагатіли, засмутилися. Напередодні Першої світової війни на державній Винниківське тютюновій фабриці працювало близько 1500 робітників. Найбільшим підприємством міста і понині є Львівська тютюнова фабрика. У 1925 році в Винниках жили близько 5000 жителів, з них 3300 поляків, 2150 русинів (українців), 350 євреїв та 200 німців.

У 1940 році Винники отримало статус міста. У місті діє історико-краєзнавчий музей. Неподалік від міста знаходиться Винниківське озеро, популярне серед львів'ян місце відпочинку. У Винниках народився письменник і драматург Любомир Дмитерко.

Категорія: Масиви міста, Околиці Львова | Переглядів: 1382 | Детальніше:

Личаківський район


9-03-2011, 15:24 от admin

Личаківський районЛичаківський район - один з районів Львівської міськради, який охоплює територію північно-східній частині міста Львова і такі історичні місцевості, як Личаків, Великі Кривчиці, Лисиничі, Майорівка, Погулянку, Знесіння, Кайзервальд, Професорську колонію і місто Винники. Постійне населення на 1 серпня 2010 року - 99 559 чоловік.
Загальне населення - 94 482 осіб.
Червоноармійський район Львова був утворений згідно з постановою Президії Верховновного Ради УРСР 24 квітня 1969 за рахунок Ленінського та Шевченківського районів. На початку 1990-х район отримав нинішню назву - Личаківський.
Основні вулиці: Личаківська, Зелена, Пекарська, Левицького, Лисенко, Пасічна, Тракт Глинянський.
У районі розташовані Личаківський парк, парк «Знесіння», «Шевченківський гай».

Категорія: Масиви міста | Переглядів: 1351 | Детальніше: