Музеї
RSS


Реклама


Аптека-музей “Під Чорним орлом”


28-03-2014, 21:59 от admin

На площі Ринок у наріжному будинку, яким починаються вулиці Друкарська та Ставропігійська ось уже понад два з половиною століття діє найдавніша з існуючих у Львові аптек. Це єдина в Україні та Європі діюча аптека-музей. Тут поряд з аптекою функціонує унікальний музейний комплекс, у якому демонструються рідкісні експонати, зібрані науковцями, фармацевтами та колекціонерами-ентузіастами.

Аптека-музей "Під Чорним орлом" була заснована у 1735 році військовим фармацевтом магістром Наторпом. У ті часи кожна аптека мала свій символ, що вивішувався перед входом до аптеки. Від назви цього символу і називалась аптека. Наприклад: "Під Чорним орлом”, "Під Фемідою”, "Під Золотим оленем”, "Під Святим Духом” і т.д. Основною діяльністю аптеки був відпуск ліків. Так, як фармацевтичної промисловості не існувало, то кожна аптека для своїх потреб готувала екстракти, настойки, еліксири, мазі та лікувальні вина, втому числі і знамените "Залізне вино”. Крім ліків аптеки виготовляли і косметичні засоби.

У 1966 році на базі старовинної аптеки створено музей історії фармації. Ідея створення музею виникла ще у XIX ст. У 1868 році було створено Галицьке товариство аптекарів, якому вдалося зібрати невелику колекцію експонатів та зробити перший крок до створення музею у майбутньому. Зараз експозиція музею значно розширилась і нараховує  16  експозиційних залів загальною площею 700 м.кв. Експозиція представлена більше ніж трьома тисячами експонатів.

Сьогодні Аптека-музей "Під Чорним орлом" - це діюча аптека, у якій ви зможете придбати лікарські препарати та знамените "Залізне вино”.


Адреса: вул. Друкарська, 2.

Категорія: Музеї | Переглядів: 1881 | Детальніше:

Львівський історичний музей


7-12-2010, 17:19 от admin

Львівський історичний музейЛьвівський історичний музей був заснований в 1893 році і спочатку знаходився в кімнаті в міській ратуші. У 1940 році прийняв фонди Національного музею імені короля Яна III Собеського, а також окремі колекції колишніх львівських музеїв, зокрема Музею імені князів Любомирських, Музею Наукового суспільства імені Т.Г.Шевченка.

Матеріали по історії Гулага в музеї представлені у відділі історії визвольного руху України. Експозиція займає зали 3-го поверху. Розміщена тут експозиція відображає події на Україні з 1900 по 1940 роки, зокрема події національно-визвольної революції 1917–1921 років в Наддніпрянській Україні і Галіції (УНР, Гетьманство Скоропадського, ЗУНР), а також історію Західної України у складі Польщі (1929–1939) і в період сталінського режиму 1939–1941 років.

На виставці «Військово-історичні пам’ятники» представлені документи підпільних організацій – Української Військової Організації (УВО), Організації Українських Націоналістів (ОУН) міжвійськового періоду, комплекси матеріалів – листівки, жетони Бойового Фонду, підпільні видання, які розповідають про історію Української Повстанської Армії (УПА), озброєного підпілля ОУН, Української дивізії «Галичина», матеріали Української Головної Ради (УГВР) Визвольной і документальні свідоцтва про масові репресії радянського періоду в Галіції.

Адреса:  пл. Ринок, 6

Категорія: Музеї | Переглядів: 913 | Детальніше: