Околиці Львова
RSS


Реклама


Жовква


9-04-2014, 09:11 от admin

ЖовкваЛьвівщина багата на пам’ятки природи, історії і культури. Радимо здійснити екскурсію до заповідного старовинного міста Жовква. Це місто-фортеця, неповторний архітектурний ансамбль, який включає Глінські брами, монументальний пізньоренесансний костел св. Лаврентія, ансамбль Василіанського монастиря з церквою Різдва Христового, а також синагогу з ажурним, типово ренесансним аттіком, від якої можна перейти до монастиря та костелу домініканців. На колишніх передмістях Жовкви можна побачити старі дерев’яні церкви св. Трійці та Різдва Пресвятої Богородиці. Місто було засноване гетьманом С. Жолкевським в 1594 році. В кінці XIV ст. Жовква була однією з резиденцій короля Яна III та великим художнім центром. Більшість видатних споруд були зведені в XVII-XVIII ст.

Категорія: Околиці Львова | Переглядів: 1625 | Детальніше:

Сокільники


23-02-2014, 17:37 от EmCee

Сокільники.

Категорія: Околиці Львова | Переглядів: 913 | Детальніше:

Курорт Славсько


28-09-2013, 12:56 от admin

В Українських Карпатах, у мальовничій долині річки Опір знаходиться курортне селище Славсько.
Перша письмова згадка про Славсько датується 1483 роком. Назву Славсько пов`язують з річкою Славкою, або "славинами" дружинниками князя Святослава, які мали бойові сутечки з ворогами у наших краях у 1015 році. Сьогоднішнє Славсько має курортний статус. На його території площею 64 квадратних кілометра проживає понад 3,7 тисяч населення та розміщено понад 25 туристичних баз та баз відпочинку.
Зимове Славсько - рай для лижників. Лише на одній горі Тростян, висотою 1235 метрів, працює 7 підйомників з трасами різної складності, що задовольнять усіх - від початківців до проффесіоналів, майстрів спорту.  Влітку Вас виручить рибальство, а для тих, хто цінує екскурсії, Вам запропонують піші маршрути, та катання на конях.
Славсько - місце, де живе відпочинок.

Категорія: Околиці Львова | Переглядів: 670 | Детальніше:

Львовская область


11-08-2011, 12:10 от EmCee

Львовская область является центром Западной Украины. Она находится на территории Гиличины - исторической области Украины. Сам же город Львов был заложен Князем Данилом Галицким для своего сына Льва. С этих времен он строился, развивался, и перерастал в центр самой Галичины. Львов был основан в 1256 году, и с этого времени развивался не только сам город, но и его околицы. На территории нынешней Львовской области находится очень много замков. Олеськ, Золочив, Пидгирци, Старое Село, Свирж - это те места, которые каждый год привлекают к себе множество туристов не только из других областей и стран, но и жителей самой области, которым так же небезразлична история. На территории села Свирж даже были произведены съемки всем нам небезизвесного и всеми полюбившемся фильма "Дартаньян и три мушкетера" по мотивам Романа О. Дюма, и многие жители не только Украины, но и других стран с удовольствием могут там почувствовать себя "мушкетерами". Так же, Львовская область может похвастаться своими курортами в Трускавце, Моршине и других городах, в которых приветливо примут посетителей, и предложат отдых на высшем уровне. Природа этих мест не сможет оставить равнодушным никого, кто хотя бы раз имел возможность побывать в этих краях. Ныне Львовская область является центром отдыха для многих. И это не только архитектура и милая атмосфера самого Львова и их жителей, но и прекрасный сервис в пансионатах и оздоровительных центрах, а сами замки области, смогут заставить почувствовать себя рыцарями даже самых равнодушных мужчин и настоящими королевами всех женщин, которые хоть раз окажутся в стенах этих прекрасных замков.

Категорія: Околиці Львова, Про місто | Переглядів: 1318 | Детальніше:

Брюховичі


14-04-2011, 15:35 от admin

БрюховичіБрюховичі (пол. Brzuchowice) - селище міського типу у складі території, підпорядкованої Львівській міській раді у Шевченківському районі Львова, розташоване в 7 км на північний захід від Львова. Курортно-рекреаційна місцевість.

Брюховичі розташовані на природному вододільному горбистому кряжі, частині Розточчя, що тягнеться від Львова до Белгорая в Польщі. Селище межує з природоохоронним заповідником «Розточчя». 

Брюховичі вже з 1889 року почали розвиватися як рекреаційна зона Львова, селище було включено до офіційного списку кліматичних курортів. У 1996 за постановою уряду України статус курортно-рекреаційної місцевості був підтверджений

Селище складається з трьох зон:
  
- Південній - забудовані селищні території;
  -
Північній - зона санаторно-рекреаційних закладів;
  -
Східній - зона рекреаційних територій та селищної центру.

Категорія: Масиви міста, Околиці Львова | Переглядів: 1373 | Детальніше:

Винники


6-04-2011, 15:33 от admin

ВинникиВинники - місто, що знаходиться в підпорядкуванні Львівської міської ради, входить до складу Личаківського району міста Львова. Розташований в 4 км на схід від Львова.

Рік заснування 1292. Місто було засноване як селище виноградарів. Отримав Магдебурзьке право. Щорічно невеличке провінційне місто, поставляв до княжого столу 50-100 бочок вина і величезну кількість винограду.

У 1737 році Маріанна Потоцька, дружина люблінського воєводи, заснувала костел, збудований у стилі бароко.

У кінці XVIII століття життя міста змінилася: місто стало великим виробником тютюнової продукції. Так тривало понад 200 років. Винники «на тютюні» зросли, розбагатіли, засмутилися. Напередодні Першої світової війни на державній Винниківське тютюновій фабриці працювало близько 1500 робітників. Найбільшим підприємством міста і понині є Львівська тютюнова фабрика. У 1925 році в Винниках жили близько 5000 жителів, з них 3300 поляків, 2150 русинів (українців), 350 євреїв та 200 німців.

У 1940 році Винники отримало статус міста. У місті діє історико-краєзнавчий музей. Неподалік від міста знаходиться Винниківське озеро, популярне серед львів'ян місце відпочинку. У Винниках народився письменник і драматург Любомир Дмитерко.

Категорія: Масиви міста, Околиці Львова | Переглядів: 1382 | Детальніше: