Парки
RSS


Реклама


Снопківський парк


15-05-2014, 22:39 от admin

Снопківський парк - пам'ятник садово-паркового мистецтва, що розташований у Галицькому районі Львова на Снопківському пагорбі між вулицями Південною, Кримською, Зеленою, Стуса та Липова алея.
Ще на початку ХІХ ст. Снопківський пагорб з невеликим плато був дуже відомий як місце відпочинку. В свій час тут збудував резиденцію губернатор
Галичини Фердинанд д'Есте. Колись джерела та потічки давали воду численним снопківським ставочкам, з яких до наших днів залишився лише один - "Зелене око".
Також, із Снопківського плато починається Снопківський потік, який, зливаючись з іншими, утворює потік Сорока, який в свою чергу, зливаючись із
Вулецьким потоком, започатковує русло річки Полтви.
Снопківський парк був закладений в 1959-1963 роках. Перша назва парку - парк "Дружба". В 90-ті роки парк було перейменовано в Снопківський парк, за назвою місцевості Снопків, в якій він і знаходиться. Раніше тут був пустир з покинутими промисловими кар'єрами.

 

Снопківський парк

Снопківський парк

 

Територія Снопківського парку спланована в ландшафтному стилі, хоча верхнє плато (від вулиці Південної) та нижнє плато (від вулиці Синьої) мають регулярне планування.
Центральну частину парку займає стадіон "Україна" (колишній стадіон "Дружба"), побудований у 1960-х роках, з трибунами на 50 тисяч місць. Тут проходять кращі матчі українських команд та зустрічі наших футболістів з приїжджими командами. Також на стадіоні "Україна" проходить чимало різноманітних концертів та фестивалів.
Мережа алей і доріжок парку прокладена з таким розрахунком, щоб краще розкрити красиві види парку з перспективою на цікаві місця Львова, а також добитися максимальної пропускної здатності під час масових заходів на стадіоні, до якого ведуть алеї. Головні алеї Снопківського парку дуже широкі – близько 10-12 метрів завширшки, і оточені живою огорожею з бирючини, туї та сніжної ягоди.
У парку зростає понад 200 видів дерев і чагарників. Тут є каштани, клени, кипариси, берези, ялини, смереки, сосни, дуб червоний, верби, тополі Симона, плакуча горобина, багряник японський, бирючина, сніжна ягода, туя західна. Є також і рідкісні та екзотичні рослини.
Проте, гордістю парку є розарій з понад 40 видами троянд та сад безперервного цвітіння на нижньому плато.
Першими естафету цвітіння приймали підсніжники та фіалки, передаючи її квітневому цвітінню форзиції, крокусів, синіх мускарі, примул, травневим тюльпанам, ірису та айві, а влітку композиція спалахувала барвами квітів калини бульденеж, півоній, маку, спіреї Вангутта, закінчуючи цвітіння пізньої осені квітами будлеї Давида.
Заслуговує уваги і пам'ятка старовини - ампірний палац 20-х рр. ХХ ст.
До наших днів зберігся лише колонний порт, який підтримує трикутний фронтон, в заглибині якого - скульптури двох сфінксів.
Снопківський парк користується великою популярністю серед молоді.
Поблизу розташований парк Залізна вода.

Загальна площа Снопківського парку - 35,66 га.

Категорія: Парки | Переглядів: 1343 | Детальніше:

Личаківський парк


27-03-2014, 14:41 от admin

Личаківський парк був створений у 1892 році та названий на честь околиць, що знаходяться  навколо. Цей парк розташований на території західної частини Львова.
У парку встановлений пам’ятник жертвам війни 20-го століття та пам’ятник польському національному героєві Бартошу Главатському.
У парку ростуть чорна сосна, береза, каштан. На його території знаходиться Ботанічний сад, заснований у 1911 році, який займає територію в 18,5 га.
тва О.Балабаном, тому вона ще називалася Балабановськой. споруджена на засоби львівською купця Корнякта.
Чотирьохярусна, квадратна в плані башта завершена барочним шоломом. По досконалості і красі форми коштує в одному ряду з кращими спорудами Європи того часу.

Категорія: Парки | Переглядів: 1804 | Детальніше:

Стрийський парк


24-03-2014, 17:50 от admin

Стрийський парк вважається одним з найживописніших парків України. Він був запроектований відомим парковим архітектором Арнольдом Рерінгом в 1876-77 рр. У 1984 році тут відбулася Краєва виставка. З цієї нагоди побудовані численні виставкові павільйони.

У парку є понад 200 видів дерев і рослин. Він славиться великою колекцією рідкісних і цінних дерев. Біля головних воріт знаходиться ставок, в якому плавають лебеді.

Головний вхід до парку прикрашає прекрасна арка, виконана за проектом Г. Швецкого-вінецкого в 1952 році.

Стрийський парк займає площу 58 га.

Категорія: Парки | Переглядів: 1342 | Детальніше:

Парк ім. Івана Франка (Парк Костюшка)


20-03-2014, 19:59 от admin

Парк ім. Івана Франка - один з найдавніших парків у Львові. У XVI столітті його територія належала сім’ї Шольц-вольфовічів, а з початку XVII століття – єзуїтам. З тих часів збереглися трьохсотрічні дуби, клени. З 1855 року відомий міський садівник Бауєр упорядкував територію в ландшафтному стилі, а більшість дерев були посаджені впродовж 1885 – 1890 років.
У 1930-х парк носив назву ім. Т.Костюшка. Після Другої світової війни він був перейменований в Парк ім. І.Франка. В центрі парку є альтанка, єдина, що збереглася з декількох десятків. У партерній частині навпроти Національного університету імені Івана Франка з 1964 року стоїть висічений з граніту пам’ятник Івану Франку.

Парк займає територію 14 га.

Категорія: Парки | Переглядів: 1361 | Детальніше:

Парк Залізна Вода


15-02-2011, 00:29 от admin

Парк Залізна ВодаПарк "Залізна вода" - парк у Львові, пам'ятник садово-паркового мистецтва місцевого значення (з 1984). Парк Залізна Вода розташований між вулицями Стуса, Мішуги, Тернопільській та Ярославенка на місцевості Новий Львів та Снопків.

Тут на північно-східних схилах Львівського плато бере початок Полтва. На території парку можна бачити виходи мергелів, що є причиною появи численних джерел. Назва парку походить від високого вмісту заліза в джерелах, що протікають в парку.

Парк "Заліза вода" був закладений в 1905 році. Пересічний рельєф місцевості, хвилясті узгір'я і плато дозволили створити неповторний зелений острівець серед міської забудови, близькою до центру Львова.

Поруч розташований Снопківський парк.

Загальна площа парку Заліза вода - 19,5 га.

Категорія: Парки | Переглядів: 1801 | Детальніше: