Цвинтарі
RSS


Реклама


Личаківський цвинтар


24-03-2014, 17:50 от admin

Личаківський цвинтарЛичаківський цвинтар (пол. Cmentarz Łyczakowski, укр. Личаківський цвинтар) - історико-меморіальний музей-заповідник (з 1991 року) у Львові в історичній місцевості Личаків, одне з найстаріших кладовищ сучасної України.
  

Личаківський цвинтар був заснований в XVI столітті, хоча існують вказівки, що ще в XIII столітті там ховали жертв епідемії чуми.


У 1783-1784 роках, відповідно до декретів австрійського імператора Йосифа II, на місці ліквідованих навколо церков і костелів виникло чотири заміських кладовища. З них до наших часів зберігся лише Личаківський цвинтар. Найстаріший його надгробок датований 1786 роком. Личаківський цвинтар
нараховує більше трьох тисяч пам'ятників і надгробків. Серед них твори скульпторів та архітекторів Гартмана Вітвера, Антона і Іоганна Шімзерів, Абеля Марії Пер'є, Юліана Марківського, Тадеуша Баронча, Пауля Еутеле, Леонардо Марконі, Паріса Філіп, Григорія Кузневича, Сергія Литвиненка та ін.

 

Адреса:  Львів, вул. Мечникова, 33

Категорія: Цвинтарі | Переглядів: 979 | Детальніше:

Личаківський цвинтар


24-11-2010, 17:02 от admin

Личаківський цвинтарЛичаківський цвинтар – один з найстаріших в Європі, заснований у 1786 році. Це справжній музей некрополь, де на площі 40 га налічується понад 3000 кам’яних надгробків, більшість з яких є історико-культурними пам’ятками.

У похованнях Личаківського цвинтаря відзеркалена історія Галичини, яку творили представники української, польської, австрійської, російської, вірменської та інших національностей.

На 86-ти полях захоронені видатні громадські діячі, історики, політики, письменники, композитори, співаки, в тому числі Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Соломія Крушельницька, Кос-Анатольський, Станіслав Людкевич, Володимир Івасюк, Іван Крип’якевич, Іван Труш, Ірина Вільде, Антон Монастирський, родини Колесс, Барвінських, Габріела Запольська, Марія Конопніцька, Кароль Шайноха, Артур Гротгер, Юліан Ордон, Станіслав Щепановський, Степан Банах та багато інших,  кілька військових меморіалів, в тому числі УПА та польський меморіал.

"Марсове поле” наприклад, прийняло в свою землю майже 15 тисяч осіб, що загинули в Першу Світову війну, січових стрільців – в листопаді 1918 року, жертви НКВД (1941р.), радянські воїни дивізії НКВС (44-50рр.).

На цвинтарі знаходиться більше 2 тисяч гробців, 500 скульптур, каплиці, що являють мистецьку цінність, створені відомими скульпторами Гартманом Вітвером, Антонієм Шімзером, Паулем Евтельє, Парісом Філіппі, Монардо Марконі та інші.

У 1990 році Личаківському цвинтарю присвоєний статус історико-культурного заповідника.

Категорія: Цвинтарі | Переглядів: 862 | Детальніше: